HOME
WEBMAILLOGIN
 


   THANET SUNDAY FOOTBALL FIXTURES

SUN, 02/NOV/2014

  Printable Version     MS Word Version


Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
CUP MATCHES
Challenge Cup
AFC HarpersAFC GarlingeJackey bakers10:30Nic Derrane
Arrow F.C.Westgate Town F.C.Jackey bakers10:30Jack Packman
Australian Arms F.C.East Kent College F.C.Minster10:30Warren Gardner
Broadstairs Plumbing & Heating F.C.Dolphin Top Bar F.C.Northdown Park10:30Steve Laming
Coastal Data Systems F.C.Hereson Garage FCDane Court School10:30Gavin Wallis
Hugin Vikings UtdLesters F.C.Dumpton Park10:30John Haddock
Lanthorne Active F.C.Holly Tree F.C.Jackey bakers10:30Ernie McGarvey
Minnis Bay FCInsignia Projects F.C.Birchington10:30Jo Park
Monkton F.C.Royal F.C.Monkton10:30Paul Taylor
Northwood Strokes F.C.Bradstow Albion F.C.St Lukes10:30Brian Mallon
Queens Head Utd F.C.Adeva Athletic F.C.Jackey bakers10:30GAME POSTPONED
The Odds F.C.HCS United F.C.Jackey bakers10:30Andy Campbell
Westwood F.C.Mulberry Tree FCWestgate10:30Barry Solly

PREMIER DIVISION
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
Generation Sports FCHotel De VilleJackey Bakers10:30Phil Bing
Kings Utd F.C.Wingham Wildlife Park F.C.Birchington10:30Ian Swift
DIVISION 2
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
Oxford Darkside F.C.Evolution F.C.Jackey Bakers14:00GAME POSTPONED
DIVISION 3
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
Club Caprice F.C.Westgate Best One F.C.Sandwich School10:30Dan Winsbury
Gadds Brewery F.C.Elephant & Castle F.C.Ellington School10:30Ian Day
Northdown Rangers F.C.FC Enoteca Jackey Bakers10:30Martin Corless
S.L.T.United F.C.Albert F.C.Jackey Bakers14:00Mick Green

SUN, 09/NOV/2014

  Printable Version     MS Word Version


Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
CUP MATCHES
Challenge Cup
Acorn Children Homes F.C.AFC BirchalonaGarlinge10:30TBC
Hotel De VilleKings Utd F.C.St Lukes10:30TBC
Wingham Wildlife Park F.C.Generation Sports FCMinster10:30TBC
Second Division Cup
Oxford Darkside F.C.Stonecroft Builders F.C.Garlinge10:30GAME POSTPONED
Queens Head Utd F.C.Evolution F.C.Minster14:00TBC
Third Division Cup
East Kent College F.C.Northdown Rangers F.C.Jackey Bakers10:30TBC
FC EnotecaMinnis Bay FCJackey Bakers10:30TBC
Gadds Brewery F.C.Albert F.C.Ellington School10:30TBC
S.L.T.United F.C.Westgate Best One F.C.Jackey Bakers10:30TBC

PREMIER DIVISION
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
AFC GarlingeNorthwood Strokes F.C.Garlinge10:30TBC
Dolphin Top Bar F.C.Adeva Athletic F.C.St Georges School10:30TBC
Lanthorne Active F.C.Bradstow Albion F.C.Jackey Bakers10:30TBC
DIVISION 1
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
Arrow F.C.Australian Arms F.C.Jackey Bakers10:30TBC
Insignia Projects F.C.Coastal Data Systems F.C.Dane Court School10:30TBC
Lesters F.C.Monkton F.C.Northdown Park10:30TBC
The Odds F.C.Broadstairs Plumbing & Heating F.C.Jackey Bakers10:30TBC
Westgate Town F.C.Holly Tree F.C.Garlinge10:30TBC
DIVISION 2
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
Royal F.C.HCS United F.C.Jackey Bakers14:00TBC
Westwood F.C.Hereson Garage FCWestgate10:30TBC
DIVISION 3
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
Elephant & Castle F.C.Mulberry Tree FCJackey Bakers14:00TBC
Hugin Vikings UtdClub Caprice F.C.Dumpton Park10:30TBC

SUN, 16/NOV/2014

  Printable Version     MS Word Version


Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
CUP MATCHES
Kent Sunday Premier Cup
SnowdownGeneration Sports FCTBC10:30Kent FA Appointed
Dolphin Top Bar F.C.Lanthorne Active F.C.St Georges School10:30Kent FA Appointed
Bradstow Albion F.C.The Smack PFCJackey Bakers10:30Kent FA Appointed
Kent Sunday Junior Cup
Broadstairs Plumbing & Heating F.C.Adeva Athletic F.C.Northdown Park10:30Kent FA Appointed
Cat AutomotiveWestgate Town F.C.TBC10:30Kent FA Appointed
Holly Tree F.C.Australian Arms F.C.Garlinge10:30Kent FA Appointed
SandgateThe Odds F.C.TBC10:30Kent FA Appointed
Kent Sunday Junior Trophy
Evolution F.C.Northdown Rangers F.C.Westgate10:30Kent FA Appointed
Queens Head Utd F.C.Cherry TreeMinster10:30Kent FA Appointed
Royal F.C.Athletico Red LionJackey Bakers10:30Kent FA Appointed
Snax ShackWestwood F.C.TBC10:30Kent FA Appointed
SpartansMinnis Bay FCTBC10:30Kent FA Appointed

PREMIER DIVISION
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
AFC GarlingeKings Utd F.C.Garlinge10:30TBC
Hotel De VilleNorthwood Strokes F.C.St Lukes10:30TBC
DIVISION 1
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
Acorn Children Homes F.C.Monkton F.C.Garlinge10:30TBC
Coastal Data Systems F.C.Arrow F.C.Dane Court School10:30TBC
Lesters F.C.Insignia Projects F.C.Jackey Bakers10:30TBC
DIVISION 2
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
HCS United F.C.AFC HarpersPreston10:30TBC
Hereson Garage FCAFC BirchalonaJackey Bakers14:00TBC
Stonecroft Builders F.C.Oxford Darkside F.C.St Georges School10:30GAME POSTPONED
DIVISION 3
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
Albert F.C.Club Caprice F.C.Jackey Bakers10:30TBC
East Kent College F.C.Elephant & Castle F.C.Jackey Bakers10:30TBC
FC Enoteca Hugin Vikings UtdJackey Bakers14:00TBC
Mulberry Tree FCS.L.T.United F.C.Garlinge10:30TBC
Westgate Best One F.C.Gadds Brewery F.C.Birchington10:30TBC
.


Hon.League Secretary - Matt Dixon
65 Balcomb Crescent, Margate, Kent CT9 3XJ
07792859753