HOME
WEBMAILLOGIN
 


   TOURNAMENT RESULTS

SUN, 27/APR/2014

  Printable Version     MS Word Version


Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
CUP MATCHES
First Division Cup
Adeva Athletic F.C.

00Wingham Wildlife Park F.C.

St Lukes - Final15.00Ian Swift


SUN, 13/APR/2014

  Printable Version     MS Word Version


Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
CUP MATCHES
Second Division Cup
Acorn Children Homes F.C.
DAVID WOODGATE (1), JORDAN
GILMORE (1), SCOTT HOLDEN (1),
STEVEN GILMORE (1)

40AFC Acorn

St Lukes - Final15.00Jon Cook


SUN, 06/APR/2014

  Printable Version     MS Word Version


Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
CUP MATCHES
Third Division Cup
Camden Arms F.C.
JOE ANDERSON (1), WADE FOWLER
(1)

20Royal F.C.

St Lukes - Final15.00Nic Derrane


SUN, 30/MAR/2014

  Printable Version     MS Word Version


Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
CUP MATCHES
Premier Division Cup
AFC Thanet Dolphins
ADAM LAVENDER (1), CHRIS LEWIS
(1), GARY VIZZARD (2), JAMIE
BROWN (1), JAY HOLLOWAY (1)

*AET
62Generation Sports FC

GARETH WATKINS (1), NEIL
HOGGART (1)
Garlinge - Semi-Final10.30Brian Booker
Bradstow Albion F.C.
DAN GONZALEZ-BELLO (2)

20Dolphin Top Bar F.C.

Jackey Bakers - Semi Final10.30Jack Packman


SUN, 23/MAR/2014

  Printable Version     MS Word Version


Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
CUP MATCHES
First Division Cup
Adeva Athletic F.C.
KARL BARRON (2), WARREN
SCHULZ (1), WAYNE DRAPER (1)

41Australian Arms F.C.

IAN SOULSBY (1)
Jackey Bakers - Semi Final10.30John Haddock
Wingham Wildlife Park F.C.
JAMES BARTLETT (1)

10Arrow F.C.

Garlinge - Semi Final10.30Tim Amans


SUN, 16/MAR/2014

  Printable Version     MS Word Version


Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
CUP MATCHES
Second Division Cup
Acorn Children Homes F.C.
DAVID WOODGATE (1), JORDAN
GILMORE (1), JORDON WELLS (1),
ROBERT GREGORY (1), SCOTT
HOLDEN (1), STEVEN GILMORE (1)

50Westgate Social Club F.C.

Jackey Bakers - Semi Final14.00Mick Green
Evolution F.C.

04AFC Acorn

DAN WHITEHOUSE (1), DAVID
NORTHAM (1), TOM TSANGARIDES
(1)
Jackeys Bakers - Semi Final14.00Ian Swift


SUN, 09/MAR/2014

  Printable Version     MS Word Version


Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
CUP MATCHES
Third Division Cup
AFC Harpers

06Royal F.C.

BEN BARBER (2), GEORGE KEEN
(1), KIERAN LAWLEY (1), KIERAN
WALKER (1), STEPHEN STOCKLEY
(1)
Jackey Bakers - Semi Final14.00Will Sanderson
East Coast F.C.
ASHLEY PERFECT (1)

14Camden Arms F.C.

ASTON COCKS (1), DANIEL TODD
(2)
Jackey Bakers - Semi Final14.00Jon Cook


SUN, 23/FEB/2014

  Printable Version     MS Word Version


Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
CUP MATCHES
Premier Division Cup
Bradstow Albion F.C.
BRETT KINCH (1), GEORGE
THORLEY (1), MATTY ADAMS (1),
SHAUN BROWN (3)

60Hotel De Ville

St Lukes - 1/4 Final10.30Mark Takacs
Eclipse Recovery Services F.C.
WESTON BECKWITH (1)

15Dolphin Top Bar F.C.

JOHN RYAN (1), NICK BAXTER
(1), SCOTT HEDGES (3)
Northdown Park - 1/4 Final10.30Ashley Overbury
The Racing Greyhound F.C.
LEE BALL (1)

13Generation Sports FC

Jackey Bakers - 1/4 Final10.30Brian Mallon
First Division Cup
Webbs F.C.
RICHARD KNOTT (1)

15Australian Arms F.C.

CALLUM HINDE (1), IAN SOULSBY
(1), JAMES CUCKSTON (1), NICK
HARNETT (1), TOM CRAMPTON (1)
Garlinge - 1/4 Final10.30Tim Amans
Wingham Wildlife Park F.C.
IAN DAY (1), JAMES BARTLETT
(1), RYAN BIRCH (1)

30Sheldons Ultras F.C.

Minster - 1/4 Final10.30Ernie McGarvey


SUN, 26/JAN/2014

  Printable Version     MS Word Version


Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
CUP MATCHES
Premier Division Cup
AFC Thanet Dolphins
AARON BEECH (1), GARY VIZZARD
(2), WESLEY HAMMOND (1)

52Lanthorne Active F.C.

DAN LANGIANO (1), JAMES SMITH
(1)
Jackey Bakers - 1/4 Final10.30Brian Mallon
First Division Cup
Arrow F.C.
MATHEW PENNEY (1), RICHARD
LANGLEY (1), STEPHEN BALL (1)

30The Odds F.C.

Jackey Bakers - 1/4 Final10.30Mark Takacs
Kings Utd F.C.
DAVID DIXON (1)

12Adeva Athletic F.C.

DEAN HOLEWELL (1), KARL
BARRON (1)
Birchington - 1/4 Final10.30Warren Gardner
Second Division Cup
Westgate Social Club F.C.
BARRIE MCWILLIAM (1), DAVE
GASSOR (1), JONATHAN MARTIN
(1), LEE WILKINSON (1)

41Thanet Reds F.C.

HARRY DUNCALF (1)
Garlinge - 1/4 Final10.30Ian Swift
Evolution F.C.
BOBBY DUNN (1), TOMASZ KROLAK
(1)

21Saga Services F.C.

JASON BUCKLEY (1)
Westgate - 1/4 Final10.30Alan Sweetingham
Acorn Children Homes F.C.
ROBERT GREGORY (1)

10Monkton F.C.

Garlinge - 1/4 Final10.30Brian Booker
Bay Point Athletic F.C.

03AFC Acorn

DAN WHITEHOUSE (1), RICKY LING
(1), RYAN ROBERTS (1)
Jackey Bakers10.30John Haddock
Third Division Cup
Northdown Rangers F.C.
DAVID WHITE (1)

13Royal F.C.

ADAM SACKETT (1), ANT HARRIS
(1), KIERAN WALKER (1)
Jackey Bakers - 1/4 Final10.30Mark Cannon
AFC Harpers
BEN SEAR (1), JAKE REGAN (1)

21Hereson Garage FC

CRAIG JEWELL (1)
Jackey Bakers - 1/4 Final10.30Andy Carpenter
East Coast F.C.
ASHLEY PERFECT (1), BEN
PARSONS (1)

21Hugin Vikings Utd

Jackey Bakers - 1/4 Final10.30Andy Campbell


SUN, 19/JAN/2014

  Printable Version     MS Word Version


Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
CUP MATCHES
Third Division Cup
Club Caprice F.C.

012Camden Arms F.C.

BEN FARRINGTON (1), CONNOR
ARMSTRONG (1), DANIEL TODD
(1), DYLAN RICHARDS (1), JOE
ANDERSON (1), LEWIS COLLARD
(1), RIAIN RICHARDS (2), WADE
FOWLER (3)
Sandwich School - 1/4 Final10.30Tim Amans


SUN, 17/NOV/2013

  Printable Version     MS Word Version


Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
CUP MATCHES
First Division Cup
Australian Arms F.C.
AARON LEDGER (1), JAMES
CUCKSTON (2), KRIS MORGAN (1),
TOM CRAMPTON (1)

50Coastal Data Systems F.C.

Minster10.30Ernie McGarvey


SUN, 10/NOV/2013

  Printable Version     MS Word Version


Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
CUP MATCHES
Premier Division Cup
Cramptons (Sunday) F.C.

01Bradstow Albion F.C.

MITCHELL HUGHES (1)
Birchington10.30Brian Mallon
Northwood Strokes F.C.
KARL GILSON (1), PATRICK
ALDRIDGE (1)

23Lanthorne Active F.C.

ASTON SMITH (1), JOE
SETTERFIELD (1), JOSH PAIN (1)
St Lukes10.30Jo Park
Generation Sports FC
ELLIOT PAYNE (1), NEIL HOGGART
(1), TOM FAIRBROTHER (2), TOM
HICKMAN (1)

51Hungry Horse F.C.

ANTHONY CASSAR (1)
Baypoint10.30Warren Gardner
First Division Cup
Adeva Athletic F.C.
BOBBY BROWN (1), NATHAN
MILEHAM (1), SAM HOBBS (3)

53Rodney Reapers F.C.

JOSH WINCHCOMBE (1), LUKE
HARPER (1), SAM MEAD (1)
Ellington School10.30Mark Takacs
Insignia Projects F.C.

00The Odds F.C.
Won on penalties

Dane Court10.30Mark Cannon
Kings Utd F.C.
DAVID DIXON (1), DEAN BOWEY
(3), DREW SCAIFE (1)

50Stonecroft Builders F.C.

Birchington10.30Ernie McGarvey
Wingham Wildlife Park F.C.
BEN CHAPMAN (1), CRAIG NICHOLS
(2), DAN MASON (1), DEAN
DRAPER (1), JAMES BARTLETT (2)

72Social DB Services F.C.

JAMES WELLS (1), LIAM GALLUP
(1)
Minster10.30Steve Farmer
Second Division Cup
Evolution F.C.
ALEX GUINAN (1), DAVE BUDD (1)

31Westgate Town F.C.

PAUL JARMAN (1)
Westgate10.30Alan Sweetingham
G Casino Thanet F.C.

02Thanet Reds F.C.

LUKE RONCHETTI (1), TERRY JEYS
(1)
Jackeys Bakers14.00Jon Cook
Monkton F.C.
JAKE RYE (1), LIAM FOSTER (2)

20HCS United F.C.

Monkton10.30Tim Amans
Third Division Cup
East Coast F.C.
AARON BORDA (1), ASHLEY
PERFECT (1), BARRY BROWN (1)

32Westgate Best One F.C.

JACK TALLANT (2)
Garlinge10.30Colin Ansell
East Kent College F.C.

17Royal F.C.

ADAM SACKETT (3), GEORGE KEEN
(2), KIERAN WALKER (1), PETER
HAWTHORNE (1)
Jackeys Bakers10.30Daniel Johnson
Seaview F.C.

09AFC Harpers

DAN MCKAY (3), LUKE FURNESS
(1), NICK DOLAN (1), RON OYOMO
(3), THOMAS GAMBRILL-JARMAN
(1)
Garlinge10.30Steve Laming



Hon.League Secretary - Matt Dixon
65 Balcomb Crescent, Margate, Kent CT9 3XJ
07792859753