HOME
WEBMAILLOGIN
 


   THANET SUNDAY FOOTBALL RESULTS - October

SUN, 26/OCT/2014

  Printable Version     MS Word Version


PREMIER DIVISION
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
Adeva Athletic F.C.
JAMIE INGLIS (1), MARTIN
AUSTIN (1)
20Wingham Wildlife Park F.C.
Garlinge10:30Jon Cook
Bradstow Albion F.C.
AARON ROBINSON (1), DAN DOLTON
(1)
21Generation Sports FC
ANDREW JOHNSTON (1)
Jackey Bakers10:30Jo Park
Lanthorne Active F.C.
ASTON SMITH (1)
11Hotel De Ville
LUKE HILLMAN (1)
Jackey Bakers10:30Gavin Wallis
Northwood Strokes F.C.
JAMIE BROWN (1), JASON SCOTT
(1)
22Kings Utd F.C.
JASON MCAREE (1), SAM LAWRENCE
(1)
St Lukes10:30Warren Gardner
DIVISION 1
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
Acorn Children Homes F.C.
BARRY DOWNER (1), GAVIN SCHULZ
(1)
20Insignia Projects F.C.
Garlinge10:30Nic Derrane
Australian Arms F.C.
CALLUM HINDE (1), DEAN JONES
(1)
23The Odds F.C.
ADAM COX (1), CONNAH MOUNT
(1), STEFAN REA (1)
Minster10:30Brian Mallon
Broadstairs Plumbing & Heating F.C.
SAM CROMPTON (1)
12Westgate Town F.C.
CODIE DEAN (1), SHANE SUTER
(1)
Northdown Park10:30Ernie McGarvey
Coastal Data Systems F.C.
BEN PARSONS (1), JOHN LARKIN
(1), KEEON TODD (1)
33Holly Tree F.C.
BEN TITE (1), KAWIN CHINNAKORN
(1), LIAM CHAMBERS (1)
Dane Court School10:30Phil Bing
Monkton F.C.
CAIN SMITH (1), JAKE RYE (1),
LEWIS ADDLEY (1), OLI FREWIN
(1)
45Arrow F.C.
CHAZ WHITE (1), MATTHEW PENNEY
(2), RICHARD LANGLEY (2)
Monkton10:30NO REFEREE
DIVISION 2
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
AFC Birchalona
NORTHAM DAVID (1), RYAN
ROBERTS (1)
23Westwood F.C.
BARTOMIEJ BIEGAJLO (2), JAMES
ROBERT DUFFY (1)
Birchington10:30John Haddock
Evolution F.C.
LEWIS SQUIRRAL (1), WAYNE
JONES (1)
25AFC Harpers
JACK KIRKBY (1), JONNY SYMAKA
(1), MITCHELL KNIGHT (1), TOM
GAMBRILL-JARMAN (1), TOM
THORNTON (1)
Westgate10:30Mark Cannon
Queens Head Utd F.C.
04Hereson Garage FC
AARON BALCOMBE (1), DARREN COX
(1), RUSSELL WARNER (2)
Minster14:00Mick Green
Stonecroft Builders F.C.
PPHCS United F.C.
St Georges School10:30GAME POSTPONED
DIVISION 3
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
East Kent College F.C.
ANDREW LEE (1), CRAIG JONES
(2)
32Northdown Rangers F.C.
DAN SMITH (1), JACK COWELL (1)
Jackey Bakers10:30Ian Day
Elephant & Castle F.C.
NATHAN HILL (1), NICK DAWES
(2)
32Club Caprice F.C.
JACK KITCHENER (1), PAWEL
PLOWY (1)
Jackey Bakers10:30Andy Carpenter
FC Enoteca
JACK FASHAM (1)
26S.L.T.United F.C.
LEE GROUNDS (1), LEON MCNEIL
(3), NEIL HISSEY (1), SHANE
BENNETT (1)
Jackey Bakers14:00Tim Amans
Hugin Vikings Utd
IAIN LOWDEN (1), PAUL COOPER
(3), RICKY HARGREAVES (3),
STEVEN HOLMES (3)
110Albert F.C.
Dumpton Park10:30Paul Taylor
Minnis Bay FC
BEN CHAPMAN (1), DAN DRAPER
(1), JAMIE SWINTON (1), NATHAN
MILEHAM (1), ROB DI SPIRITO
(1), SONNY NEWMAN (3)
80Gadds Brewery F.C.
Birchington10:30Martin Corless
Mulberry Tree FC
DAMIEN GREENE (1), OLIVER ROSE
(2)
33Westgate Best One F.C.
DAMIAN KORCZEWSKI (1), DANIEL
NEESON (1), LEE STONE (1)
Garlinge10:30Alan Sweetingham

SUN, 19/OCT/2014

  Printable Version     MS Word Version


PREMIER DIVISION
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
Wingham Wildlife Park F.C.
CRAIG NICHOLLS (2)
24Kings Utd F.C.
LUKE HARPER (3), SAM LAWRENCE
(1)
Minster10:30Phil Bing
DIVISION 1
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
Insignia Projects F.C.
LEE WILLIAMS (1)
13Monkton F.C.
KIERAN BRENTON (1), LUKE
LENDRUM (2)
Dane Court School10:30Barry Solly
DIVISION 2
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
AFC Harpers
JACK KIRKBY (1), LUKE FURNESS
(1), MIKE BENEDICT (1),
MITCHELL KNIGHT (3), TOM
GAMBRILL-JARMAN (2), TOM
THORNTON (3)
110Stonecroft Builders F.C.
Jackey Bakers14:00Mick Green
HCS United F.C.
DAN WOODWARD (1)
11AFC Birchalona
NORTHAM DAVID (1)
Preston10:30Martin Corless
DIVISION 3
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
Albert F.C.
SIMON SCHWINGEN (1)
14FC Enoteca
JACK ALBRECHT (2), JACK FASHAM
(1), JAMES HARRISON (1)
Jackey Bakers14:00Andy Campbell
Gadds Brewery F.C.
06Hugin Vikings Utd
DEAN DEBLING (1), PAUL COOPER
(2), STEVEN HOLMES (1), TONY
OLIVER (1)
Ellington School10:30Warren Gardner
Westgate Best One F.C.
BRIAN BLOWER (1), LEE STONE
(1)
24East Kent College F.C.
CRAIG JONES (2), LEE PAUL (2)
Birchington10:30Gavin Wallis

SUN, 12/OCT/2014

  Printable Version     MS Word Version


PREMIER DIVISION
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
Adeva Athletic F.C.
LUKE ALEXANDER (2)
22Kings Utd F.C.
DAMIEN DANIELS (1), SAM
LAWRENCE (1)
Garlinge10:30Nic Derrane
Dolphin Top Bar F.C.
04AFC Garlinge
BEN HAYWOOD (1), DEAN STEEL
(1), ZACK THOMAS (2)
St Georges School10:30Jack Packman
Generation Sports FC
35Lanthorne Active F.C.
ASTON SMITH (1), JOE
SETTERFIELD (1), JOSH WILLIAMS
(2)
Jackey Bakers10:30Warren Gardner
Northwood Strokes F.C.
JAMIE BROWN (1), LEE PALMER
(1)
24Bradstow Albion F.C.
DAN DOLTON (2), GEORGE THORLEY
(1), MATTY ADAMS (1)
St Lukes10:30Phil Bing
Wingham Wildlife Park F.C.
CRAIG NICHOLLS (1)
13Hotel De Ville
LUKE DENT (1), LUKE HILLMAN
(1), TOM TILLINGS (1)
Minster10:30Brian Booker
DIVISION 1
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
Arrow F.C.
MATHEW HILTON (1), MATTHEW
PENNEY (3)
41Insignia Projects F.C.
LUKE SANDERSON (1)
Jackey Bakers10:30Paul Taylor
Broadstairs Plumbing & Heating F.C.
PETER WILLS (1), SAM CROMPTON
(1)
20Acorn Children Homes F.C.
Northdown Park10:30Jo Park
Coastal Data Systems F.C.
BILLY COOK (1), GARETH DAVIES
(1), SPENCER SHACKLETON (1)
43Australian Arms F.C.
Dane Court School10:30Ashley Overbury
Monkton F.C.
CAIN SMITH (1), LEWIS ADDLEY
(2)
32Holly Tree F.C.
BEN TITE (1), BRYAN STREVENS
(1)
Monkton10:30Steve Laming
The Odds F.C.
12Lesters F.C.
DUANE PARSONS (2)
Jackey Bakers10:30Gavin Wallis

SUN, 05/OCT/2014

  Printable Version     MS Word Version


PREMIER DIVISION
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
AFC Garlinge
ADAM LAVENDER (1), CHRIS LEWIS
(1), DEAN STEEL (2), ZACK
THOMAS (2)
60Wingham Wildlife Park F.C.
Garlinge10:30Mark Cannon
Bradstow Albion F.C.
JORDAN BARNETT (1), JOSH PAIN
(1)
21Dolphin Top Bar F.C.
MARK LEONARD (1)
Jackey Bakers10:30NO REFEREE
Kings Utd F.C.
05Generation Sports FC
CARL MUNDAY (3), DANIEL HUGHES
(1), UMAIR MAUTHOOR (1)
Birchington10:30Jack Packman
Lanthorne Active F.C.
DAN LANGIANO (1), EDDIE MENGA
(1), JACK REILLY (1), JOSH
WILLIAMS (1)
40Adeva Athletic F.C.
Jackey Bakers10:30Warren Gardner
Northwood Strokes F.C.
ALEX DAY (1), ROSS HOWELLS (1)
23Hotel De Ville
DAVID CORY (1), DEAN JONES
(1), TOM TILLINGS (1)
St Lukes10:30Jo Park
DIVISION 1
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
Australian Arms F.C.
AARON LEDGER (1), DEAN JONES
(2), IAN SOULSBY (2), JAKE
REGAN (1)
63Acorn Children Homes F.C.
ARTUR HOXHA (1), JAMIE
JEFCOATE (1), STEVEN GILMORE
(1)
Minster10:30Brian Mallon
Holly Tree F.C.
BEN WIGGINS-SCOTT (1), BRYAN
STREVENS (1), TOM MEAD (1)
33Arrow F.C.
RICHARD LANGLEY (3)
Garlinge10:30Martin Corless
Insignia Projects F.C.
JAMES GOLLICK (1)
16Broadstairs Plumbing & Heating F.C.
CONOR PARISH (1), JAMES
BEDINGFIELD (1), PETER WILLS
(1), SAM CLIFF (2), SAM
CROMPTON (1)
Dane Court School10:30Ian Day
Lesters F.C.
LEWIS MOORE (1)
12Coastal Data Systems F.C.
BEN PARSONS (1), BILLY COOK
(1)
Northdown Park10:30Steve Laming
Westgate Town F.C.
SCOTT TOLLAN (1)
11The Odds F.C.
CONNAH MOUNT (1)
Garlinge10:30Alan Sweetingham
DIVISION 2
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
AFC Birchalona
NORTHAM DAVID (1), TOM
TSANGARIDES (1)
25AFC Harpers
MITCHELL KNIGHT (3), NICK
SYMAKA (1), TOM
GAMBRILL-JARMAN (1)
Birchington10:30Phil Bing
Hereson Garage FC
HADEN PLANK (1), JOE ANDERSON
(1), RUSSELL WARNER (2), SCOTT
SIMPSON (1)
51HCS United F.C.
DAN WOODWARD (1)
Jackey Bakers14:00Jo Park
Stonecroft Builders F.C.
03Evolution F.C.
DAVID BUDD (1), ROBERT WEBSTER
(1), TOMASZ KROLAK (1)
St Georges School10:30Nic Derrane
Westwood F.C.
JOE FOX (1)
12Royal F.C.
BEN BARBER (1), JAMIE COOT (1)
Westgate10:30Gavin Wallis
DIVISION 3
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
Albert F.C.
CONNOR GISBY (1), ROBBIE
LOUGHRILL (1)
210East Kent College F.C.
CRAIG JONES (5), DANIEL BRUCE
(1), LEWIS BRITTON (3), SHANE
SPARKES (1)
Jackey Bakers14:00Joe Fox
Club Caprice F.C.
HARRY LUNNON (3)
32Mulberry Tree FC
DAMIEN GREENE (1), DANNY
WATERS (1)
Sandwich School10:30Nigel Pope
FC Enoteca
CHRIS GOSSETT (2), JACK
ALBRECHT (1), JACK FASHAM (1),
LEWIS PROUT (1), LUKE LUCAS
(1)
77Gadds Brewery F.C.
TOM RICKWOOD (4), WARREN
SHARPE (3)
Jackey Bakers10:30Barry Solly
Hugin Vikings Utd
PAUL COOPER (1), STEVEN HOLMES
(1)
23Minnis Bay FC
BEN CHAPMAN (1), SONNY NEWMAN
(2)
Dumpton Park10:30Tim Amans
Northdown Rangers F.C.
DAN SMITH (5), DAVE WHITE (1)
62Westgate Best One F.C.
DANIEL NEESON (2)
Garlinge10:30Ernie McGarvey
S.L.T.United F.C.
LEE GROUNDS (1), LEON MCNEIL
(1)
22Elephant & Castle F.C.
NATHAN HILL (1), NICK DAWES
(1)
Jackey Bakers10:30Andy Campbell


Hon.League Secretary - Matt Dixon
65 Balcomb Crescent, Margate, Kent CT9 3XJ
07792859753