HOME
WEBMAILLOGIN
 


   THANET SUNDAY FOOTBALL RESULTS - March

SUN, 29/MAR/2015

  Printable Version     MS Word Version


DIVISION 1
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
Australian Arms F.C.
LEWIS MORGAN (1)
12Monkton F.C.
KIERAN BRENTON (1), MATT
FREWIN (1)
Minster10:30Paul Taylor
Coastal Data Systems F.C.
SPENCER SHACKLETON (1)
11Acorn Children Homes F.C.
JORDON WELLS (1)
Dane Court School10:30Andy Carpenter
The Odds F.C.
PPLesters F.C.
Jackey Bakers10:30GAME POSTPONED
DIVISION 3
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
Albert F.C.
JOE FORD (2), SIMON SCHWINGEN
(2)
45S.L.T.United F.C.
DEAN STANLEY (1), LEON MCNEIL
(1), MARC WORMSLEY (3)
Jackey Bakers10:30Ernie McGarvey
Hugin Vikings Utd
DEAN DEBLING (1)
10Gadds Brewery F.C.
Dumpton Park10:30Andy Campbell
Westgate Best One F.C.
DUBIS KRZYSZTOF (1), KARL
STEVENS (1)
28Minnis Bay FC
DEAN DRAPER (1), DEAN HOLEWELL
(1), FRAZER DRAPER (1), KAYB
ADE (1), ROB DI SPIRITO (2),
SONNY NEWMAN (2)
Birchington10:30Jack Packman

SUN, 22/MAR/2015

  Printable Version     MS Word Version


DIVISION 1
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
Arrow F.C.
MATTHEW PENNEY (2), RICHARD
LANGLEY (2)
41Acorn Children Homes F.C.
ARTUR HOXHA (1)
Jackey Bakers10:30Ernie McGarvey
Broadstairs Plumbing & Heating F.C.
CHRIS PARISH (1), PETER WILLS
(1), SAM CLIFF (1)
31Insignia Projects F.C.
CHRIS JONES (1)
Northdown Park10:30Will Sanderson
Monkton F.C.
LEWIS ADDLEY (2)
21Westgate Town F.C.
PAUL BARRETT (1)
Monkton10:30John Haddock
DIVISION 2
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
Westwood F.C.
JOE TREMBLE (1), JOHNNY
FAIRBROTHER (1), JONATHAN
MARTIN (1)
30Queens Head Utd F.C.
Westgate10:30Alan Sweetingham
DIVISION 3
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
Hugin Vikings Utd
IAIN LOWDEN (2), PAUL COOPER
(2)
42Northdown Rangers F.C.
DAN SMITH (1), JACK COWELL (1)
Dumpton Park10:30Tom Chivilo
Minnis Bay FC
DEAN HOLEWELL (1), KAYB ADE
(1)
21S.L.T.United F.C.
LEON MCNEIL (1)
Birchington10:30Frank Empson
Mulberry Tree FC
JOHN HODDER (1)
14Elephant & Castle F.C.
DARREN WHEATLEY (1), JORDAN
FASSAM (1), MARTIN FLAIG (1),
MATTHEW JACKSON (1)
Garlinge10:30Steve Farmer

SUN, 15/MAR/2015

  Printable Version     MS Word Version


DIVISION 1
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
The Odds F.C.
24Holly Tree F.C.
BEN TITE (1), KAWIN CHINNAKORN
(1), LOUIE ROBINSON (1), SHANE
MITCHELL (1)
Jackey Bakers10:30Jack Packman
DIVISION 2
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
Queens Head Utd F.C.
BRIAN CEGLEDI (1), SASCHA
MOREAU (1), TOM DARRINGTON (1)
33Evolution F.C.
WARREN SCHULTZ (1), WAYNE
JONES (1)
Garlinge10:30Barry Solly
DIVISION 3
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
Club Caprice F.C.
FRANKIE CONNOR (1), HARRY
LUNNON (1), LEE MEECHAN (2)
48Hugin Vikings Utd
PAUL COOPER (4), STEVEN HOLMES
(4)
Sandwich School14:00Ernie McGarvey
Northdown Rangers F.C.
DAN SMITH (2)
25Minnis Bay FC
BEN CHAPMAN (2), SONNY NEWMAN
(3)
Garlinge10:30Tom Chivilo

SUN, 08/MAR/2015

  Printable Version     MS Word Version


DIVISION 1
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
Westgate Town F.C.
HAYDEN SUTER (2), PAUL JARMAN
(1)
40Lesters F.C.
Garlinge10:30Paul Taylor
DIVISION 3
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
Minnis Bay FC
SONNY NEWMAN (1)
15Hugin Vikings Utd
IAIN LOWDEN (1), PAUL COOPER
(2), STEVEN HOLMES (2)
Birchington10:30Brian Booker

SUN, 01/MAR/2015

  Printable Version     MS Word Version


PREMIER DIVISION
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
AFC Garlinge
ADAM LAVENDER (1), ZACK THOMAS
(1)
22Dolphin Top Bar F.C.
EDDIE MENGA (1), MICHAEL LORD
(1)
Garlinge10:30Brian Mallon
DIVISION 1
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
Arrow F.C.
MATTHEW PENNEY (2)
23Broadstairs Plumbing & Heating F.C.
DECLAN WHITE (1), SAM CLIFF
(1), SAM CROMPTON (1)
Jackey Bakers10:30Phil Bing
Australian Arms F.C.
PPMonkton F.C.
Minster10:30GAME POSTPONED
Insignia Projects F.C.
LEWIS COOT (1)
13Holly Tree F.C.
JAKE SMITH (1), PHILLIP
DOUGHTY (1), SHANE MITCHELL
(1)
Dane Court School10:30Ernie McGarvey
Lesters F.C.
19Acorn Children Homes F.C.
ANTHONY PETERS (1), ARTUR
HOXHA (2), CHRISTOPHER DALLI
(1), GAVIN SCHULZ (1), JORDEN
GILMORE (1), LEE BALL (1),
STEVEN GILMORE (2)
Westgate10:30Colin Ansell
The Odds F.C.
ADAM COX (1), CONNAH MOUNT
(1), GARRY EARL (1), LEON
JONES (1)
41Coastal Data Systems F.C.
MAC DURLING (1)
Jackey Bakers10:30Warren Gardner
DIVISION 2
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
HCS United F.C.
PPQueens Head Utd F.C.
Preston10:30GAME POSTPONED
Hereson Garage FC
02Royal F.C.
Jackey Bakers10:30Ian Day
Stonecroft Builders F.C.
TONY OLIVER (1)
12AFC Harpers
DANIEL TODD (1), HENRY PIPER
(1)
St Georges School10:30Tom Chivilo
DIVISION 3
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
Club Caprice F.C.
BEN GEER (1), DANNY JARMAN
(1), FRANKIE CONNOR (3), LEE
MEECHAN (1)
66Elephant & Castle F.C.
GEORGE ROWLAND (3), NATHAN
HILL (2), NICK DAWES (1)
Sandwich School10:30Mark Cannon
East Kent College F.C.
CRAIG JONES (6), DEAN PERRY
(1), LEE MILSOM (2), LEE PAUL
(5), LEWIS BRITTON (3),
MICHAEL SMITH (2)
191Albert F.C.
Jackey Bakers10:30Frank Empson
FC Enoteca
HARRY FASHAM (1), JACK FASHAM
(2), LEWIS PROUT (1)
44Westgate Best One F.C.
DUBIS KRZYSZTOF (3), LEE STONE
(1)
Garlinge10:30Paul Taylor
Gadds Brewery F.C.
PPMinnis Bay FC
Ellington School10:30GAME POSTPONED


Hon.League Secretary - Matt Dixon
65 Balcomb Crescent, Margate, Kent CT9 3XJ
07792859753