HOME
WEBMAILLOGIN
 


   THANET SUNDAY FOOTBALL RESULTS - September

SUN, 28/SEP/2014

  Printable Version     MS Word Version


PREMIER DIVISION
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
Adeva Athletic F.C.
PPGeneration Sports FC
Garlinge10:30GAME POSTPONED
Dolphin Top Bar F.C.
MARK LEONARD (1)
11Northwood Strokes F.C.
LEE PALMER (1)
St Georges School10:30Brian Booker
Hotel De Ville
GARY FAIRHALL (1), ROB HARNETT
(1)
22AFC Garlinge
BEN HAYWOOD (1), CHRIS LEWIS
(1)
St Lukes10:30Steve Laming
Kings Utd F.C.
DAVID DIXON (2), TOM GARROD
(2)
44Bradstow Albion F.C.
DAN GONZALEZ-BELLO (1), JORDAN
BARNETT (1), JOSH PAIN (1),
XVAVIER HENSON (1)
Birchington10:30Brian Mallon
Wingham Wildlife Park F.C.
03Lanthorne Active F.C.
BEN POWELL (1), DAN LANGIANO
(1), JOSH WILLIAMS (1)
Minster10:30Jo Park
DIVISION 1
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
Acorn Children Homes F.C.
ARTUR HOXHA (2), GAVIN SCHULZ
(2), JORDON WELLS (1), STEVEN
GILMORE (1)
61Lesters F.C.
DUANE PARSONS (1)
Garlinge10:30Ashley Overbury
Arrow F.C.
RICHARD LANGLEY (2)
23The Odds F.C.
CONNAH MOUNT (1), DAN ROBBINS
(1), LEON JONES (1)
Jackey Bakers10:30NO REFEREE
Broadstairs Plumbing & Heating F.C.
JAMES BEDINGFIELD (1)
23Holly Tree F.C.
JOHN HEWITT (1), KAWIN
CHINNAKORN (1), TOM MEAD (1)
Northdown Park10:30Warren Gardner
Coastal Data Systems F.C.
GARETH DAVIES (1)
11Westgate Town F.C.
SCOTT TOLLAN (1)
Dane Court School10:30Andy Carpenter
Monkton F.C.
CAIN SMITH (3), JAMES WILSON
(1), OLI FREWIN (1)
50Insignia Projects F.C.
Monkton10:30Phil Bing
DIVISION 2
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
Evolution F.C.
DAVID BUDD (1)
14Queens Head Utd F.C.
ASHLEY PERFECT (2), MICHAEL
BAINBRIDGE (1)
Westgate10:30John Haddock
HCS United F.C.
JAMES WELLS (2), JOSH WOOD (1)
33Westwood F.C.
BARTOMIEJ BIEGAJLO (2), LUKE
SMITH (1)
Preston10:30Mark Cannon
Hereson Garage FC
AAAFC Harpers
DANIEL TODD (1), JACK KIRKBY
(1)
Jackey Bakers10:30Andy Campbell
Oxford Darkside F.C.
BEN LINE (1), SAMUEL WINCH
(1), STEVEN BALL (3)
51Stonecroft Builders F.C.
COLIN ROUSE (1)
Garlinge10:30NO REFEREE
Royal F.C.
DANIEL CHITTY (1), GEORGE KEEN
(1), STEVE HURLSTONE (1)
32AFC Birchalona
NORTHAM DAVID (2)
Jackey Bakers10:30Tim Amans
DIVISION 3
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
East Kent College F.C.
ABBEY ALABA (1), ANDREW LEE
(2), CRAIG JONES (1), SHANE
SPARKES (1)
51FC Enoteca
JAMES HARRISON (1)
Jackey Bakers10:30Will Sanderson
Elephant & Castle F.C.
JORDAN FASSAM (2), NICK DAWES
(1)
34Northdown Rangers F.C.
ALFIE DOUGLAS (1), HARRY
CAMPBELL (1), JACK COWELL (2)
Jackey Bakers14:00Mick Green
Gadds Brewery F.C.
CONNOR WILLIAMSON (1), WARREN
SHARPE (1)
23Club Caprice F.C.
GARY JONES (1), LIAM GALLUP
(1), LUKE TWYMAN (1)
Jackey Bakers14:00Will Sanderson
Mulberry Tree FC
BARRY AINSWORTH (1), DAMIEN
GREENE (2), DANNY WATERS (1)
43Hugin Vikings Utd
FRANCIS MCCLELLAN (1), STEVEN
HOLMES (2)
Garlinge10:30Ernie McGarvey
Westgate Best One F.C.
ALEX DEBLING (1), KARL STEVENS
(1)
28S.L.T.United F.C.
GLENN SCOTT (1), LEON MCNEIL
(2), MATT TYE (1), RUDY PAUL
(2), SEAN MCLEAN (1), SHANE
BENNETT (1)
Birchington10:30NO REFEREE

SUN, 21/SEP/2014

  Printable Version     MS Word Version


PREMIER DIVISION
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
AFC Garlinge
DEAN STEEL (1), WESLEY HAMMOND
(1)
23Hotel De Ville
LUKE HILLMAN (2), TOM TILLINGS
(1)
Garlinge10:30Alex Grace
Bradstow Albion F.C.
DAN DOLTON (2), JOSH PAIN (1),
MATTY ADAMS (2)
51Wingham Wildlife Park F.C.
DEAN PERRY (1)
Jackey Bakers10:30Ollie Woodrow
Generation Sports FC
CARL MUNDAY (1), MICHAEL PILE
(1)
22Dolphin Top Bar F.C.
MARK LEONARD (2)
Jackey Bakers10:30Phil Bing
Lanthorne Active F.C.
PPKings Utd F.C.
Jackey Bakers10:30NO REFEREE
DIVISION 1
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
Holly Tree F.C.
IAIN STEAD (1), KAWIN
CHINNAKORN (1), PHILLIP
DOUGHTY (1)
34Australian Arms F.C.
CALLUM HINDE (1), PETER GREEN
(1), WESTON BECKWITH (2)
Garlinge10:30John Haddock
Lesters F.C.
04Broadstairs Plumbing & Heating F.C.
CHRIS PARISH (1), CONOR PARISH
(1), CURTIS BEZER (1), SAM
CROMPTON (1)
Northdown Park10:30Ernie McGarvey
The Odds F.C.
CONNAH MOUNT (3), DAN ROBBINS
(1), STEFAN REA (1)
51Insignia Projects F.C.
RYAN BAKEMAN (1)
Garlinge10:30Tim Amans
DIVISION 2
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
AFC Birchalona
NORTHAM DAVID (1)
13Hereson Garage FC
HADEN PLANK (1), NICK BUTCHER
(1), RHYS EDWARDS (1)
Birchington14:00Nigel Pope
AFC Harpers
JACK KIRKBY (2), JONNY SYMAKA
(1), MITCHELL KNIGHT (2)
50Oxford Darkside F.C.
Jackey Bakers14:00Nic Derrane
Stonecroft Builders F.C.
TOM RADLEY (1)
16Royal F.C.
ADAM SACKETT (1), ANT HARRIS
(1), BEN BARBER (1), GEORGE
KEEN (1), JACK HEARN (1),
LAMIN PERQUIN (1)
St Georges School10:30Barry Solly
DIVISION 3
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
Club Caprice F.C.
DANNY JARMAN (1), GARY JONES
(2), PAWEL PLOWY (1)
46East Kent College F.C.
ANDREW LEE (1), CRAIG JONES
(5)
Sandwich School10:30Jack Packman
FC Enoteca
JACK FASHAM (1), JAMES
HARRISON (3)
41Mulberry Tree FC
BARRY AINSWORTH (1)
Jackey Bakers14:00Andy Campbell

SUN, 14/SEP/2014

  Printable Version     MS Word Version


PREMIER DIVISION
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
AFC Garlinge
GARRY VIZZARD (1), ZACK THOMAS
(1)
21Adeva Athletic F.C.
JOSH WINCHCOMBE (1)
Garlinge10:30Dan Winsbury
Bradstow Albion F.C.
JORDAN BARNETT (1), JOSH PAIN
(1), MATTY ADAMS (1)
32Lanthorne Active F.C.
JOE SETTERFIELD (1), JOSH
WILLIAMS (1)
Jackey Bakers10:30Jon Cook
Dolphin Top Bar F.C.
JAMIE RUSHTON (2), MARK
LEONARD (1), MATTHEW HUCKSTEP
(1)
40Kings Utd F.C.
St Georges School10:30Jo Park
Northwood Strokes F.C.
00Generation Sports FC
St Lukes10:30Brian Mallon
DIVISION 1
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
Broadstairs Plumbing & Heating F.C.
SAM CLIFF (3), SAM CROMPTON
(1)
41Arrow F.C.
MATTHEW PENNEY (1)
Northdown Park10:30Ian Swift
Holly Tree F.C.
05Acorn Children Homes F.C.
LEE BALL (1), STEVEN GILMORE
(3), WARREN FROST (1)
Garlinge10:30Ian Day
Insignia Projects F.C.
DAVID MCCORMACK (1)
12Lesters F.C.
DUANE PARSONS (1), TREVOR
JAMES (1)
Dane Court School10:30Tom Chivilo
The Odds F.C.
ADAM COX (1), DAN ROBBINS (1)
20Monkton F.C.
Jackey Bakers10:30Ollie Woodrow
Westgate Town F.C.
KEVIN THOMSON (1), MICHAEL
BELSEY (1), SCOTT TOLLAN (1)
30Australian Arms F.C.
Garlinge10:30Phil Bing
DIVISION 2
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
Hereson Garage FC
HADEN PLANK (1), RHYS EDWARDS
(1), RUSSELL WARNER (2)
40Stonecroft Builders F.C.
Jackey Bakers10:30Tim Amans
Oxford Darkside F.C.
STEVEN BALL (1)
14AFC Birchalona
DAN WHITEHOUSE (1), JOHN
HARRIS (1), NORTHAM DAVID (1),
REECE HEATLEY (1)
Jackey Bakers14:00Warren Gardner
Queens Head Utd F.C.
TOM DARRINGTON (1), WESLEY
COLLETT (1)
23HCS United F.C.
DAN WOODWARD (1), JOE REKERT
(1), JOSH WOOD (1)
Minster14:00Barry Solly
Royal F.C.
BEN BARBER (1), JACK HEARN (1)
32AFC Harpers
DANIEL TODD (1), JACK KIRKBY
(1)
Jackey Bakers14:00Ashley Overbury
Westwood F.C.
DAVE GASSOR (1), JOE TREMBLE
(1), LUKE SMITH (1)
30Evolution F.C.
Westgate10:30Steve Laming
DIVISION 3
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
Albert F.C.
04Gadds Brewery F.C.
CONNOR WILLIAMSON (1),
VASCOLINA GRANT (1), WARREN
SHARPE (2)
Jackey Bakers14:00Nigel Pope
Elephant & Castle F.C.
JAMIE LLOYD (1), NICK DAWES
(1)
23Hugin Vikings Utd
CRAIG RAYNER (1), FRANCIS
MCCLELLAN (1), TONY OLIVER (1)
Jackey Bakers10:30Mark Cannon
Minnis Bay FC
DAN SKILTON (1), ROB DI
SPIRITO (1), SONNY NEWMAN (3)
50Club Caprice F.C.
Birchington10:30Alan Sweetingham
Mulberry Tree FC
11Northdown Rangers F.C.
DAN SMITH (1)
Garlinge10:30Mark Harrop
S.L.T.United F.C.
SEAN MCLEAN (1)
12East Kent College F.C.
ANDREW LEE (1), CRAIG JONES
(1)
Jackey Bakers10:30Andy Carpenter
Westgate Best One F.C.
KARL STEVENS (1)
14FC Enoteca
HARRY FASHAM (2), LUKE LUCAS
(2)
Birchington10:30John Haddock

SUN, 07/SEP/2014

  Printable Version     MS Word Version


PREMIER DIVISION
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
Adeva Athletic F.C.
LUKE ALEXANDER (1), WARREN
SCHULZ (1)
22Bradstow Albion F.C.
DAN DOLTON (1), DAN
GONZALEZ-BELLO (1)
Garlinge10:30Ashley Overbury
Generation Sports FC
CARL MUNDAY (1), DANIEL HUGHES
(1), JOE TAYLOR (2), RICHARD
KNOTT (1)
50Wingham Wildlife Park F.C.
Jackey Bakers10:30Ian Day
Hotel De Ville
DEAN JONES (1), LUKE HILLMAN
(2)
41Dolphin Top Bar F.C.
WILLIAM GRAINGER (1)
St Lukes10:30Ollie Woodrow
Kings Utd F.C.
MATT JONES (1)
16AFC Garlinge
ADAM LAVENDER (1), CHRIS LEWIS
(2), DEAN STEEL (1), JAY
HOLLOWAY (1), ZACK THOMAS (1)
Birchington10:30Warren Gardner
Lanthorne Active F.C.
05Northwood Strokes F.C.
JAMIE BROWN (2), KYLE HOLDEN
(1), ROSS HOWELLS (2)
Jackey Bakers10:30Jack Packman
DIVISION 1
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
Acorn Children Homes F.C.
GAVIN SCHULZ (1), LEWIS
CLEMENT (1), STEVEN GILMORE
(1), WARREN FROST (1)
43The Odds F.C.
CONNAH MOUNT (1), GARRY EARL
(1), JAY RICHARDSON (1)
Garlinge10:30Phil Bing
Arrow F.C.
AAWestgate Town F.C.
Jackey Bakers10:30Tim Amans
Australian Arms F.C.
DALE WILKINSON (1), DEAN JONES
(1), LEWIS MORGAN (1)
34Broadstairs Plumbing & Heating F.C.
CHRIS PARISH (1), JAMES
BEDINGFIELD (1), PETER WILLS
(1), SAM CROMPTON (1)
Minster10:30Steve Laming
Lesters F.C.
KYLE JARMAN (1)
13Holly Tree F.C.
DAN SHARP (2), PHILLIP DOUGHTY
(1)
Northdown Park10:30Mark Cannon
Monkton F.C.
CAIN SMITH (1)
13Coastal Data Systems F.C.
BEN PARSONS (1), JOHN LARKIN
(1), MARKUS WHITE (1)
Monkton10:30John Haddock
DIVISION 2
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
AFC Harpers
JACK KIRKBY (3), LUKE FURNESS
(1), MITCHELL KNIGHT (4)
90Queens Head Utd F.C.
Jackey Bakers10:30Ian Swift
Evolution F.C.
TOMASZ KROLAK (1)
17Hereson Garage FC
BARRY BROWN (1), DARREN COX
(3), HADEN PLANK (3)
Westgate10:30Jo Park
HCS United F.C.
JASON WELCH (1), JOE REKERT
(1)
29Royal F.C.
BEN BARBER (2), JACK HEARN
(2), JAKE FARMER (2), JAMIE
COOT (2), LAMIN PERQUIN (1)
Preston10:30Jon Cook
Stonecroft Builders F.C.
07Westwood F.C.
BARTOMIEJ BIEGAJLO (2), JAMES
ADDISON (1), JOE TREMBLE (2),
NICHOLAS SHAW (1), PAUL JONES
(1)
St Georges School10:30Alan Sweetingham
DIVISION 3
Home TeamAway TeamVenueTimeReferee
Club Caprice F.C.
GARY JONES (1)
15S.L.T.United F.C.
LEE GROUNDS (1), LEON MCNEIL
(3), RUDY PAUL (1)
Sandwich School10:30Nic Derrane
East Kent College F.C.
CRAIG JONES (1)
14Minnis Bay FC
ROB DI SPIRITO (2), SONNY
NEWMAN (2)
Jackey Bakers14:00Andy Campbell
FC Enoteca
JAMES HARRISON (1)
14Elephant & Castle F.C.
DARREN WHEATLEY (1), JAMIE
LLOYD (1), NATHAN HILL (2)
Jackey Bakers14:00Joe Fox
Gadds Brewery F.C.
CONNOR WILLIAMSON (1)
12Mulberry Tree FC
DANNY WATERS (1), JOHN HODDER
(1)
Jackey Bakers14:00Mick Green
Hugin Vikings Utd
FRANCIS MCCLELLAN (1), PAUL
COOPER (1)
25Westgate Best One F.C.
BRIAN BLOWER (2), DAMIAN
KORCZEWSKI (1), KARL STEVENS
(2)
Dumpton Park10:30Andy Carpenter
Northdown Rangers F.C.
DAN SMITH (2), DAVE WHITE (2)
41Albert F.C.
SIMON SCHWINGEN (1)
Garlinge10:30Barry Solly


Hon.League Secretary - Matt Dixon
65 Balcomb Crescent, Margate, Kent CT9 3XJ
07792859753